Майнінг KRB на СPUs - інструкція для новачка. (Xmr-stak miner)

Питання та рішення, оптимізація, загальні питання
sekretnik
Новачок
Повідомлень: 9
З нами з: 27 січня 2018, 13:52

Re: Майнінг KRB на СPUs - інструкція для новачка. (Xmr-stak miner)

Повідомлення sekretnik » 27 січня 2018, 14:20

Народе, привіт!
Вперше зіткнувся із майнінгом.
Маю ASUS G74SX із залізом:
- процесор Intel Core і7-2670QM;
- в/карта Nvidia Geforce gtx560M;
- оперативка - 8 ГБ
Станом на 27.01.2018 у кошельку синхронізовано 87%. Увімкнений майнинг в пулі pool2.demcats.org.
Водночас, намагався запустити майнер Xmr-stak, керуючись інструкцією, викладеною в цьому форумі. Нажаль, не запрацювало. Спіймав дивом вікно, яке увесь час миттєво зникало, де зазначено, що "Отказано в доступе".

Що із цим робити?
І ще питання, як задіяти відеокарту? Ця карта підтримує CUDA версії 2.1. CUDA 9.0, відповідно, не підтримується. Чим майнити?
Питань, одним словом, багато, а відповідей не дуже :)
Буду вдячний за допомогу.

Зображення

sekretnik
Новачок
Повідомлень: 9
З нами з: 27 січня 2018, 13:52

Re: Майнінг KRB на СPUs - інструкція для новачка. (Xmr-stak miner)

Повідомлення sekretnik » 27 січня 2018, 17:24

На скриншоті погано видно вікно напівпрозоре, тому додаю ще одне зображення.

Зображення

hadeix
Новачок
Повідомлень: 45
З нами з: 12 січня 2018, 20:18

Re: Майнінг KRB на СPUs - інструкція для новачка. (Xmr-stak miner)

Повідомлення hadeix » 27 січня 2018, 22:05

sekretnik писав:І ще питання, як задіяти відеокарту? Ця карта підтримує CUDA версії 2.1. CUDA 9.0, відповідно, не підтримується. Чим майнити?

Із CUDA може бути невеличка плутаниця. Не слід плутати специфікацію і версію CUDA. Ваша карта підтримує специфікацію 2.1, яка в свою чергу, підтримується CUDA до версії 8.0 включно. До речі, компілятор якої при спробі зібрати майнера з вихідних текстів попереджає що у слідуючих версіях підтримка специфікації 2.1 може бути вилучена, що дійсно зробили у версії 9.0. Встановіть CUDA 8.0 разом із відповідним драйвером Nvidia (візьміть у них на офсайті -- там повинно бути все "в одному флаконі", CUDA+драйвер), і спробуйте для початку xmrig-nvidia (візьміть на гітхабі). На жаль, я не можу порекомендувати Вам зробити щось під віндовсом, а під лінуксами порекомендував би зібрати майнера із сорців. На гітхабі є відповідні інструкції. До речі, і для віндовсів ніби теж є (просто я не звертав уваги).
Да, іще: якщо Вам вдасться задіяти Вашу Nvidia, цікаво було б побачити результат.

sekretnik
Новачок
Повідомлень: 9
З нами з: 27 січня 2018, 13:52

Re: Майнінг KRB на СPUs - інструкція для новачка. (Xmr-stak miner)

Повідомлення sekretnik » 27 січня 2018, 23:14

hadeix писав:Ваша карта підтримує специфікацію 2.1, яка в свою чергу, підтримується CUDA до версії 8.0 включно. До речі, компілятор якої при спробі зібрати майнера з вихідних текстів попереджає що у слідуючих версіях підтримка специфікації 2.1 може бути вилучена, що дійсно зробили у версії 9.0. Встановіть CUDA 8.0 разом із відповідним драйвером Nvidia (візьміть у них на офсайті -- там повинно бути все "в одному флаконі", CUDA+драйвер), і спробуйте для початку xmrig-nvidia (візьміть на гітхабі). На жаль, я не можу порекомендувати Вам зробити щось під віндовсом, а під лінуксами порекомендував би зібрати майнера із сорців. На гітхабі є відповідні інструкції. До речі, і для віндовсів ніби теж є (просто я не звертав уваги).
Да, іще: якщо Вам вдасться задіяти Вашу Nvidia, цікаво було б побачити результат.

Дякую за Вашу відповідь. Збираючи по крупицях інформацію, сподіваюсь буде відповідний результат. Сьогодні зрозумів, що xmr-stak мій антивірус Bitdefender видаляє з системи і як я не намагався обійти захист - нічого не вийшло. Наразі, встановив віртуальну машину. Завтра буду експериментувати. :)

sekretnik
Новачок
Повідомлень: 9
З нами з: 27 січня 2018, 13:52

Re: Майнінг KRB на СPUs - інструкція для новачка. (Xmr-stak miner)

Повідомлення sekretnik » 28 січня 2018, 13:26

hadeix писав:Да, іще: якщо Вам вдасться задіяти Вашу Nvidia, цікаво було б побачити результат.

День добрий! Врешті решт я за Вашою рекомендацією зумів запустити xmrig-nvidia, знайшовши порозуміння із Bitdefender, який щоразу видаляв екзешник. Маю таку картину: швидкисть хешування становить 89,5 h/s. Температура gpu піднялась до 88 градусів за Цельсієм. При цьому, ноутбук почав дуже сильно лагати.
Перед тим як запустити xmrig-nvidia, я успішно запустив ccminer з підтримкою cuda 8. Картина була така: швидкисть - 65 h/s, температура gpu - 85-89 градусів. Завантаження gpu 100%. При цьому, ноут не лагав жодного разу.
Питання, чи можна змінити файли конфігурації в одному або іншому майнері так, щоб знизити навантаження на в/карту, тобто знайти якійсь баланс між швидкістю, навантаженням і температурою?
Дякую.

Зображення
Зображення

cvbelk
Новачок
Повідомлень: 18
З нами з: 22 січня 2018, 19:03

Re: Майнінг KRB на СPUs - інструкція для новачка. (Xmr-stak miner)

Повідомлення cvbelk » 28 січня 2018, 13:29

sekretnik писав:
hadeix писав:Ваша карта підтримує специфікацію 2.1, яка в свою чергу, підтримується CUDA до версії 8.0 включно. До речі, компілятор якої при спробі зібрати майнера з вихідних текстів попереджає що у слідуючих версіях підтримка специфікації 2.1 може бути вилучена, що дійсно зробили у версії 9.0. Встановіть CUDA 8.0 разом із відповідним драйвером Nvidia (візьміть у них на офсайті -- там повинно бути все "в одному флаконі", CUDA+драйвер), і спробуйте для початку xmrig-nvidia (візьміть на гітхабі). На жаль, я не можу порекомендувати Вам зробити щось під віндовсом, а під лінуксами порекомендував би зібрати майнера із сорців. На гітхабі є відповідні інструкції. До речі, і для віндовсів ніби теж є (просто я не звертав уваги).
Да, іще: якщо Вам вдасться задіяти Вашу Nvidia, цікаво було б побачити результат.

Дякую за Вашу відповідь. Збираючи по крупицях інформацію, сподіваюсь буде відповідний результат. Сьогодні зрозумів, що xmr-stak мій антивірус Bitdefender видаляє з системи і як я не намагався обійти захист - нічого не вийшло. Наразі, встановив віртуальну машину. Завтра буду експериментувати. :)

В мене xmr-stak-nvidia працює на gtx-560

sekretnik
Новачок
Повідомлень: 9
З нами з: 27 січня 2018, 13:52

Re: Майнінг KRB на СPUs - інструкція для новачка. (Xmr-stak miner)

Повідомлення sekretnik » 28 січня 2018, 14:15

Народе, підкажить, чи все гаразд із xmr-stak-cpu, який я також запустив. Додаю скрин.

Зображення

sekretnik
Новачок
Повідомлень: 9
З нами з: 27 січня 2018, 13:52

Re: Майнінг KRB на СPUs - інструкція для новачка. (Xmr-stak miner)

Повідомлення sekretnik » 28 січня 2018, 15:26

cvbelk писав:В мене xmr-stak-nvidia працює на gtx-560

Яка на Вашій карті температура gpu, навантаження на gpu?

hadeix
Новачок
Повідомлень: 45
З нами з: 12 січня 2018, 20:18

Re: Майнінг KRB на СPUs - інструкція для новачка. (Xmr-stak miner)

Повідомлення hadeix » 28 січня 2018, 18:50

sekretnik писав:День добрий! Врешті решт я за Вашою рекомендацією зумів запустити xmrig-nvidia, знайшовши порозуміння із Bitdefender, який щоразу видаляв екзешник. Маю таку картину: швидкисть хешування становить 89,5 h/s. Температура gpu піднялась до 88 градусів за Цельсієм. При цьому, ноутбук почав дуже сильно лагати.
Перед тим як запустити xmrig-nvidia, я успішно запустив ccminer з підтримкою cuda 8. Картина була така: швидкисть - 65 h/s, температура gpu - 85-89 градусів. Завантаження gpu 100%. При цьому, ноут не лагав жодного разу.

Але зауважте що на ccminer і H/s замітно менший. Температура в 85..89C ризиковано висока. В такому режимі Ваш GPU довго не пропрацює, тим більше що в ноутбуках з охолодженням скрутні умови. А яка температура GPU в нормальних умовах, тобто при звичайній роботі на ноутбукові ? Може не завадило б зайнятися профілактикою (почистити від пилу, замінити термопасту) системи охолодження ?
sekretnik писав:Питання, чи можна змінити файли конфігурації в одному або іншому майнері так, щоб знизити навантаження на в/карту, тобто знайти якійсь баланс між швидкістю, навантаженням і температурою?

Можете спробувати задати інші параметри blocks і threads. Спробуйте спочатку зменшити число потоків (threads) на блок. У GPU GF114 7 штук мультипроцесорних блоків (SM), і для максимально ефективного завантаження GPU параметр blocks повинен бути кратним 7 (7, 14, 21..), а threads розраховується в залежності від наявної оперативки в Вашому відео, в розрахунку 2 Мб на кожен blocks*threads, але в сумі трохи менше ніж є в наявності. Підбираючи значення blocks та threads можна примусити працювати GPU як найбільш ефективно, так і зменшити навантаження. І, крім того, там є іще параметри bfactor і bsleep, якими регулюється "відгук" системи, якщо вже так сильно лагає. Десь в інтернеті все це описано досить детально.
Але я б не ризикував завантажувати ноутбук задачами майнинга, а тим більше під віндовсом. В ноутбуках, як правило, система охолодження ув'язана в одне ціле, тобто ефективність її залежить від тепловиділення інших компонентів. Можу Вам іще порекомендувати встановити на флешку (а потім завантажуватись із неї) щось із лінуксів (Linux Mint, наприклад, краще з робочим столом mate а не cinnamon), і подивитись що буде з температурами там. В мене склалося враження що під лінуксами CPU гріється замітно менше, відповідно для GPU ноутбука залишиться більша доля ефективності системи охолодження. Більш того, в лінуксах дуже легко "виключити" графіку, обмеживши рівень завантаження третім. Саме краще це робити в завантажувачі grub, для чого бажано прописати іще один пункт в меню завантаження. Правда в такому режимі Ви залишитеся "один на один" з командним рядком ;), але виключно для задач майнинга Вам більшого і не треба.
P.S. мабуть майнинг на відео треба було б обговорювати в сусідній гілці форума.

hadeix
Новачок
Повідомлень: 45
З нами з: 12 січня 2018, 20:18

Re: Майнінг KRB на СPUs - інструкція для новачка. (Xmr-stak miner)

Повідомлення hadeix » 28 січня 2018, 19:02

sekretnik писав:Народе, підкажить, чи все гаразд із xmr-stak-cpu, який я також запустив. Додаю скрин.

Схоже що не ввімкнена віртуалізація пам'яті, при якій майнер працює трішки ефективніше. А так ніби все в порядку.
До речі, щоб не запускати два окремих майнера для GPU і CPU, є "все в одному" -- xmr-stak. Він дозволяє майнити як CPU і GPU окремо, так і обома заодно, з детальними налаштуваннями.

Повернутись до “Майнінг”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 13 гостей